Wzory przemysłowe

Zespół Znaków Towarowych
i Wzorów Przemysłowych

Wzory przemysłowe są nowymi i posiadającymi indywidualny charakter postaciami wytworu lub jego części, nadanymi mu w szczególności przez cechy linii, konturów, kształtów, kolorystykę, fakturę lub materiał wytworu oraz przez jego ornamentację. Naszym klientom oferujemy usługi związane z rejestracją wzorów przemysłowych, a także prowadzeniem spraw naruszeń wzorów przemysłowych.

Jesteśmy kancelarią istniejącą nieprzerwanie od 1966 roku, której zespół stanowią specjaliści w różnych dziedzinach. Oferujemy rozwiązania kompleksowe, obejmujące przygotowanie niezbędnej dokumentacji, a także prowadzenie postępowań przed właściwym urzędem patentowym, zarówno w kraju, jak i poza jego granicami.

Zgłoszenie wzoru przemysłowego

Zgłoszenie wzoru przemysłowego poprzedzone jest analizą posiadanej przez klienta dokumentacji związanej z konkretnym wytworem. Specjalista naszej kancelarii przeprowadzi poszukiwania baz wzorów przemysłowych, dzięki czemu zyskamy pewność, że nie ma przeciwwskazań do rozpoczęcia procedury zgłoszeniowej.

Nasze usługi obejmują także pełną reprezentację klienta przed Urzędem Unii Europejskiej do spraw Własności Intelektualnej, w tym prowadzenie korespondencji oraz dozorowanie terminów i uiszczanie niezbędnych opłat związanych z postępowaniem. Klientom zainteresowanym uzyskaniem międzynarodowej ochrony zapewniamy obsługę zgłoszeń rejestracyjnych w ramach Porozumienia Haskiego.

Zastrzeżenie wzoru przemysłowego

Nasze usługi realizujemy do końca procesu mającego na celu zastrzeżenie wzoru przemysłowego, czyli do uzyskania decyzji ostatecznej. Zapewniamy również obsługę sprzeciwów wobec decyzji o udzieleniu prawa z rejestracji, a także w uzasadnionych przypadkach składamy wnioski o unieważnienie prawa z rejestracji Reprezentujemy klientów na całym świecie dzięki współpracy z podobnymi doświadczonymi zagranicznymi kancelariami patentowymi.

Rejestracja wzoru przemysłowego to nie jedyna usługa, jaką oferujemy. Prowadzimy także sprawy związane z naruszeniem wzorów przemysłowych, doradzając strategię postępowania, przygotowując opinie prawne czy listy ostrzegawcze. Przewodniczymy również negocjacjom z podmiotem dopuszczającym się naruszenia, a w sytuacjach spornych – reprezentujemy naszych klientów przed sądami powszechnymi.