Zarządzanie portfolio IP

Wśród naszych usług znajduje się zarządzanie portfelem własności intelektualnej, które wpływa na zwiększenie wartości rynkowej firmy. Jako podstawowy element rozwoju każdej firmy postrzegamy zintegrowanie własności intelektualnej z celami i strategią biznesową przedsiębiorstwa. Pomagamy w kompleksowym zarządzaniu portfolio IP, które realizują doświadczeni rzecznicy patentowi.

Skuteczne zarządzanie portfelem własności intelektualnej jest również niezbędne podczas wyceny spółki przeznaczonej do sprzedaży, przygotowywania umów licencyjnych, pozyskiwania dodatkowego kapitału czy w negocjacjach. Zarządzanie portfelem realizujemy przez doradztwo, kompleksowe i aktualne raporty, a także monitoring portfolio konkretnej firmy i powiadamianie o ważnych terminach i możliwościach.

Audyt własności intelektualnej

Pierwszym krokiem do skutecznego zarządzania portfolio IP jest audyt własności intelektualnej. Wykonują go doświadczeni rzecznicy patentowi, zatrudnieni w naszej kancelarii. Ich zadaniem jest identyfikacja możliwości w odniesieniu do wykorzystania patentów firmy, znaków towarowych, wzorów przemysłowych, praw autorskich zarówno materialnych, jak i niematerialnych, a co za tym idzie zwiększenie wartości firmy.

Czas i zasoby przedsiębiorstw, przeznaczone na badania i rozwój, zapewniają przewagę konkurencyjną firmy. Ogromną wartością, wynikającą ze skutecznego zarządzania własnością intelektualną, jest wymiar materialny. Wdrożenie tego rozwiązania przekłada się na stały wzrost przychodów, wspomagających dalszy rozwój spółek oraz ich pracowników. Zapewniamy opiekę profesjonalnych rzeczników, którzy pomogą we właściwym ukierunkowaniu rozwoju przedsiębiorstwa.

Naruszenia własności intelektualnej

Bardzo często dochodzi do naruszeń własności intelektualnej. Współpracując z nami, zyskują państwo kompleksową ochronę, podczas której będziemy stale monitorować rynek, a także ostrzegać o potencjalnych naruszeniach i sprzeciwach. Ochrona własności intelektualnej to także przegląd i weryfikacja portfolio, w celu upewnienia się, że status ochronny jest ważny. Co więcej ? utrzymujemy i zarządzamy przedłużeniami i opłatami, a także analizujemy i przedstawiamy zaobserwowane trendy rynkowe, dzięki którym klienci mogą podejmować świadome decyzje.

Jeśli chcą państwo, aby własność intelektualna przedsiębiorstwa była skutecznie chroniona, a także przynosiła wymierne skutki finansowe, zapraszamy do współpracy. W celu poznania szczegółów naszej oferty wystarczy skontaktować się z kancelarią patentową Patpol. Nasi specjaliści chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania, a także przedstawią propozycję współpracy.