Aktualności

Wsparcie dla MŚP w Polsce Wschodniej: Dofinansowanie na wzornictwo

7 maja 2024 roku ruszyła unikalna inicjatywa wspierająca rozwój biznesów na terenie Polski Wschodniej. Dla wszystkich mikro, małych i średnich przedsiębiorstw działających w tym obszarze Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przygotowała możliwość uzyskania wsparcia finansowego na projekty wzornicze.

Cel projektu:

Projekt ma na celu kompleksowe wsparcie MŚP w wykorzystaniu procesów wzorniczych, co pozwoli na lepsze dostosowanie firm do potrzeb, wymagań i oczekiwań klientów oraz zwiększy atrakcyjność oferowanych produktów.

Dofinansowanie:

Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 3 000 000 zł.
Dofinansowanie będzie przeznaczone na koszty związane z przeprowadzeniem audytu, opracowaniem strategii wzorniczej oraz jej wdrożeniem w przedsiębiorstwie.

Kto może się ubiegać?:

O dofinansowanie mogą ubiegać się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa prowadzące działalność gospodarczą na terenie Polski Wschodniej.

Koszty kwalifikujące się do dofinansowania:

• Koszty usług doradczych związanych z przeprowadzeniem audytu wzorniczego i opracowaniem strategii wzorniczej.
• Koszty usług doradczych niezbędnych do wdrożenia strategii wzorniczej.
• Nabycie środków trwałych innych niż nieruchomości zabudowane i niezabudowane.
• Nabycie oprogramowania oraz innych wartości niematerialnych i prawnych w formie patentów, licencji, know-how oraz innych praw własności intelektualnej.
• Koszty robót i materiałów budowlanych, o ile są bezpośrednio związane z instalacją maszyn, a ich wartość nie przekracza 10% wartości środków trwałych nabywanych w projekcie.
• Koszty usług szkoleniowych.
• Koszty ustanowienia oraz utrzymania zabezpieczenia zaliczki.

Termin składania wniosków upływa 2 lipca 2024 roku.

Czytaj więcej


Joanna Piłka gościem programu #RZECZoNIERUCHOMOŚCIACH w Rzeczpospolita TV [Video]

W najnowszym wydaniu programu redaktor Anny Krzyżanowskiej #RZECZoNIERUCHOMOŚCIACH na antenie telewizji internetowej Rzeczpospolita TV Joanna Czytaj dalej

PATPOL wspiera Warszawskie ZOO – adoptujemy urocze surykatki!

Z przyjemnością oficjalnie ogłaszamy współpracę Patpol z Fundacją Panda, w ramach której nasza kancelaria została Czytaj dalej

Spójrzmy w niebo, a znajdziemy wynalazek. Czyli jak to jest z wynalazkami? [Artykuł na IP-Blog.pl]

Autor: Olimpia Misztal, asystent rzecznika w dziale patentów. Czternastego kwietnia, każdego roku, w kalendarzu dni Czytaj dalej