Aktualności

Używanie znaku – dowody i używanie w zmienionej postaci cz. 2

Pierwsza Izba odwoławcza Urzędu Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) wypowiedziała się na temat używania znaku towarowego w zmienionej postaci oraz dowodów takiego używania.

W zapadłej w trybie odwoławczym decyzji z dnia 18 maja 2020 r. dotyczącej częściowego wygaszenia znaku towarowego   EUTM 10481596, zarejestrowanego dla towarów w klasie 30, głównie czekoladowych, mącznych i mlecznych wyrobów cukierniczych, EUIPO stwierdził m.in., że rzeczywiste używanie znaku towarowego ma miejsce, gdy znak jest używany zgodnie z jego podstawową funkcją, jaką jest zagwarantowanie tożsamości pochodzenia towarów lub usług.

W pierwszej części analizy przedmiotowej sprawy rozpatrzone zostało: rzeczywiste używanie, czas używania oraz miejsce używania znaku. Dziś w kontynuacji poprzedniego artykułu z serii przedstawimy zakres, charakter używania znaku oraz ogólną ocenę dowodów w tej sprawie.

Czytaj cały artykuł na IP-Blog.pl


Znak towarowy jaki jest każdy widzi? ale czy na pewno? Część 3 – deseń

Kolejnym z rodzajów znaków towarowych nietypowych (obok tych najbardziej popularnych jak znaki słowne, słowno-graficzne czy Czytaj dalej

Patenty na szczepionki przeciwko covid-19 – dr Aleksandra Sołyga-Żurek dla portalu Spider’s Web

W artykule pt. "Oddaj patent na szczepionkę! Czy to jest sposób na pandemię?" na portalu Czytaj dalej

dr. inż. Dariusz Świerczyński z wyróżnieniem w rankingu IP STARS 2021!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że dr. inż. Dariusz Świerczyński, rzecznik patentowy i zastępca kierownika Czytaj dalej