Profil pracownika

Marta Krzymowska
Rzecznik Patentowy

Marta Krzymowska jest rzecznikiem patentowym.

W Patpol przygotowuje i prowadzi postępowania (w tym postępowania sporne) w sprawach zgłoszeń patentowych i wzorów użytkowych przed Urzędem Patentowym RP, Europejskim Urzędem Patentowym (EPO) oraz Światową Organizacją Własności Intelektualnej (WIPO). Przeprowadza również badania stanu prawnego, stanu techniki, zdolności i czystości patentowej.

Doświadczenie Pani Marty w zakresie ochrony własności przemysłowej sięga 2001 roku. Przed dołączeniem do Patpol w 2018 roku, pracowała między innymi jako rzecznik patentowy w jednej z największych kancelarii w Polsce. Jest również członkiem Polskiej Izby Rzeczników Patentowych.

Marta Krzymowska ukończyła Uniwersytet Warszawski na kierunku zarządzanie. Posiada także tytuł inżyniera Uczelni Warszawskiej im. M. Skłodowskiej-Curie na kierunku informatyka i ekonometria, specjalność systemy informatyczne – zarządzanie i administracja.

Prywatnie jest wielką fanką kolarstwa szosowego i MTB, jeździ na desce snowboardowej i nartach biegowych. Lubi też wspinaczkę na ściankach wspinaczkowych i piesze wędrówki po górach. Jako kibic interesuje się kolarstwem i sportami motorowymi m in. F1 i wyścigami długodystansowymi WEC.

Uwielbia swoją pracę zawodową, w szczególności lubi konfrontować się z Urzędem Patentowym w zakresie tego, czy zgłoszony wynalazek nadaje się do opatentowania. Uważa, że ludzie mają wspaniałe pomysły, wymyślają świetne nowe rozwiązania i usprawnienia rozwiązań już istniejących. Żałuje, że mało polskich firm jest w stanie przebić się na rynki zagraniczne ze swoimi rozwiązaniami, głównie ze względów finansowych.

Języki
Angielski
Niemiecki
Usługi
Patenty
Wzory użytkowe
Strategia IP
Zarządzanie portfolio IP
Dodatkowe prawo ochronne
Specjalizacje
Górnictwo
Inżynieria Mechaniczna
Mechanika
Technologia Uzdatniania Odpadów
Technologie Przemysłowe
Urządzenia Medyczne