Profil pracownika

Joanna Piłka
Rzecznik Patentowy

Joanna Piłka jest rzecznikiem patentowym w dziale znaków towarowych i wzorów przemysłowych.

Zajmuje się zagadnieniami związanymi z ochroną znaków towarowych, wzorów przemysłowych oraz domen internetowych. Opracowuje strategię i zapewnia doradztwo dotyczące ochrony marki i wzorów przemysłowych, sporządza opinie prawne, przeprowadza badania zdolności i czystości rejestrowej. Posiada doświadczenie w prowadzeniu postępowań zgłoszeniowych i spraw spornych: sprzeciwów, wniosków o unieważnienie lub o wygaszenie.

Reprezentuje klientów w postępowaniu administracyjnym i spornym przed Urzędem Patentowym RP, Urzędem Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) oraz w postępowaniu sądowo-administracyjnym.

W Patpol pracuje od 2000 roku. Na co dzień współpracuje z klientami z branży farmaceutycznej, kosmetycznej i informatycznej. Obsługuje również firmy związane z nowymi technologiami i bankowością. Jest członkiem INTA oraz ECTA (członek Design Committee of ECTA), jest również członkiem Komisji Szkoleń w Polskiej Izbie Rzeczników Patentowych (PIRP).

Pani Joanna jest absolwentką Wydziału Zarządzania i Ekonomii na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Ukończyła również Studia Podyplomowe Prawa Własności Przemysłowej na Uniwersytecie Warszawskim oraz Podyplomowe Studium Zastosowań Informatyki na Uniwersytecie Przyrodniczo Humanistycznym w Siedlcach.

Joanna Piłka regularnie prowadzi wykłady, szkolenia oraz prezentacje dotyczące zagadnień z dziedziny własności intelektualnej, w szczególności na temat znaków towarowych i wzorów przemysłowych, przyczyniając się w ten sposób do wypełniania misji Patpol polegającej na propagowaniu wiedzy z zakresu własności intelektualnej.

Języki
Angielski
Polski
Usługi
Wzory Przemysłowe
Znaki Towarowe
Strategia IP
Zarządzanie portfolio IP