Profil pracownika

Jakub Słupski, LL.M.
Adwokat

Mecenas Jakub Słupski, LL.M., to specjalista z zakresu prawa autorskiego, ochrony dóbr osobistych, a także prawa mediów i reklamy.

W Patpol Legal zajmuje się m.in. kompleksową obsługą prawną przedsiębiorców działających w branży sztuki użytkowej i branży kreatywnej oraz indywidualnych twórców.

W dotychczasowej karierze Mec. Słupski reprezentował m.in. największego polskiego prywatnego nadawcę telewizyjnego w sporach z zakresu ochrony dóbr osobistych, prawa autorskiego i zwalczania nieuczciwej konkurencji, jedną z największych polskich instytucji finansowych w sporach o ochronę dóbr osobistych, producentów w sporach z podmiotami handlującymi podróbkami ich wyrobów, a także właścicieli znanych marek w zakresie naruszeń praw autorskich i znaków towarowych.

Ukończył Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Jagiellońskim (UJ). Absolwent Szkoły Prawa Amerykańskiego programu realizowanego we współpracy UJ i Catholic University of America w DC – a także letniej szkoły prawa własności intelektualnej WIPO w Dubrowniku. Uzyskał tytuł LL.M. oraz Master Droit privé (studia LL.M. oraz magisterskie) na Université de Cergy-Pontoise we Francji.

Jest stypendystą programu BGF – stypendium rządu francuskiego przyznawanego przez ambasadę Francji w Polsce.

Wykładowca Université de Cergy-Pontoise we Francji oraz Grupy Uczelni Vistula.

Autor i współautor publikacji o tematyce prawa autorskiego, dóbr osobistych, ochrony konkurencji i konsumentów, teorii prawa.

Języki
Angielski
Usługi
Nieuczciwa Konkurencja
Spory
Naruszenie praw własności intelektualnej