Aktualności

Patent jednolity i Jednolity Sąd Patentowy. Unijne zmiany w zakresie patentów.

Z końcem lutego potwierdzona została data wprowadzenia od 1 czerwca 2023 r. zapowiadanego od dłuższego czasu systemu patentu jednolitego, zgodnie z którym dla udzielonych patentów europejskich możliwe stanie się ubieganie o zarejestrowanie przez Europejski Urząd Patentowy jednolitego skutku prawnego, wywieranego równocześnie i w sposób automatyczny na terenie tych z państw, które podpisały porozumienie ratyfikujące. Wprowadzenie systemu wiąże się również z powołaniem Jednolitego Sądu Patentowego, odpowiedzialnego za rozstrzyganie sporów patentowych w Europie.

Wpływ JSP na prawa patentowe polskich firm przeanalizowała Małgorzata Trejgis, rzecznik patentowy kancelarii Patpol,  w artykule dla Dziennik Gazeta Prawna.

Czytaj artykuł: „System patentu jednolitego wchodzi w życie” 


Izabella Dudek-Urbanowicz z tytułem Trademark Star 2022 – IP STARS

Z radością informujemy, że Izabella Dudek-Urbanowicz została wyróżniona tytułem ?Trade Mark Star 2022" w rankingu Czytaj dalej

Patpol z prestiżową międzynarodową nagrodą

5 marca 2020 roku podczas XV gali Managing IP EMEA Awards w Londynie, kancelaria patentowa Czytaj dalej

Diabeł tkwi w szczegółach, czyli od kiedy liczy się 5-letni okres, kiedy można bez konsekwencji nie używać swojego znaku towarowego?

Klienci często pytają, od kiedy powstaje obowiązek używania znaku, a konkretnie od kiedy brak rzeczywistego Czytaj dalej