Aktualności

Oglądanie filmów w Internecie bez jasnych przepisów o wynagrodzeniu twórców – artykuł Agaty Witkowskiej w serwisie prawo.pl

Pod koniec 2022 r. Netflix ogłosił pilotażowy program dodatkowych wynagrodzeń dla twórców lokalnych produkcji, cieszących się wysoka oglądalnością. Choć prawo autorskie w obecnym kształcie nie uwzględnia w sposób oczywisty eksploatacji utworu audiowizualnego w Internecie, serwisy streamingowe mogą same nagradzać twórców wybranych utworów. Podobne rozwiązania są już z powodzeniem realizowane w innych krajach europejskich.

W serwisie prawo.pl, w publikacji Oglądanie filmów w Internecie bez jasnych przepisów o wynagrodzeniu twórców–  Agata Witkowska, radca prawny w Patpol Legal, omawia jak ustalać warunki oraz zasady dodatkowego wynagrodzenia.

Czytaj więcej na Prawo.pl:
https://www.prawo.pl/biznes/czy-tworcy-przysluguje-wynagrodzenie-za-ogladanie-filmu-w,519650.html

 


Uwaga na oszustów wyłudzających opłaty za znaki towarowe!

Proceder polegający na wyłudzaniu opłat za znaki towarowe jest znany od jakiegoś czasu, jednak oszuści Czytaj dalej

Joanna Piłka na ECTA Design Committee w Lublanie

Za nami owocne posiedzenia zebrań komisji ECTA (official), które tej jesieni odbyły się w słoweńskiej Lubljanie. Czytaj dalej

„Od laboratorium do patentu” – Barbara Milczarek w magazynie Świat Przemysłu Farmaceutycznego

Chyba każdy twórca pracujący w laboratorium marzy o tym, aby dołożyć swoją cegiełkę do postępu Czytaj dalej