Aktualności

Nowi rzecznicy patentowi w zespole kancelarii Patpol

Do Działu Patentów kancelarii patentowej Patpol, dołączyli nowi rzecznicy patentowi specjalizujący się w dziedzinach mechaniki, elektroniki, biotechnologii i farmacji.

W związku z nieustającym rozwojem kancelarii Patpol i w odpowiedzi na ciągle rosnące zapotrzebowanie ze strony klientów na wsparcie w zakresie pozyskiwania i utrzymywania ochrony dla rozwiązań technicznych, Dział Patentów z radością przywitał w gronie pracowników następujące rzeczniczki:

Martę Krzymowską ? rzecznika patentowego specjalizującego się w dziedzinie mechaniki.  Pani rzecznik zajmuje się przygotowywaniem krajowych, międzynarodowych i europejskich zgłoszeń patentowych, oraz zgłoszeń wzorów użytkowych. Specjalizuje się również w badaniach zdolności i czystości patentowej, a także w prowadzeniu postępowań spornych przed Urzędem Patentowym RP oraz postępowań w sądowo-administracyjnych. Ukończyła Uniwersytet Warszawski oraz Uczelnię Warszawską im. M. Skłodowskiej-Curie.

dr Aleksandrę Sołygę-Żurek ? polskiego i europejskiego rzecznika patentowego specjalizującego się w dziedzinie biologii, biotechnologii i farmacji. Pani rzecznik zajmuje się przygotowywaniem krajowych, międzynarodowych i europejskich zgłoszeń patentowych, badaniami zdolności i czystości patentowej. Ponadto prowadzi postępowania sporne przed Urzędem Patentowym RP. Jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, doktorem nauk biologicznych.

Annę Stenzel ? rzecznika patentowego specjalizującego się w dziedzinie elektroniki. Pani rzecznik zajmuje się przygotowywaniem krajowych, międzynarodowych i europejskich zgłoszeń patentowych, oraz zgłoszeń wzorów użytkowych. Specjalizuje się również w badaniach zdolności i czystości patentowej, a także w prowadzeniu postępowań spornych przed Urzędem Patentowym RP oraz postępowań w sądowo-administracyjnych. Jest absolwentką Wydziału Elektrycznego Akademii Morskiej (obecnie Uniwersytet Morski) w Gdyni.

Dział patentów kancelarii Patpol tworzą rzecznicy patentowi specjalizujący się w różnych dziedzinach techniki, którzy wspierają klientów w uzyskiwaniu patentów w Polsce i za granicą, w tym także na rozwiązania o charakterze interdyscyplinarnym.


Używanie logo innej firmy na swojej stronie internetowej ? na co uważać

Właściciel zarejestrowanego znaku towarowego nabywa wyłączne prawo używania tego oznaczenia w sposób zarobkowy lub zawodowy Czytaj dalej

Kłopoty potentata wędliniarskiego – spór o prawa wyłączne

Smakoszom wyrobów wędliniarskich z pewnością dobrze znany jest znak towarowy słowno-graficzny z rozpoznawalnym logo przedstawiającym Czytaj dalej

Walidacja, krótki poradnik cz.2 – Przeprowadzenie walidacji.

Walidacja jest to, najprościej mówiąc, aktywowanie prawa do ochrony patentu na terytoriom kraju należącego do Czytaj dalej