Aktualności

Znak towarowy nie może zawierać symbolu marihuany. Czy aby na pewno?

Znak towarowy nie może zawierać symbolu marihuany. Tak orzekł Sąd UE w wyroku z 12 grudnia 2019 r., o czym pisaliśmy 16 września 2020 roku na naszym blogu.

Na wstępie, dla dokładnego zrozumienia sprawy, należy przywołać zgłoszenie znaku towarowego nr 016176968, o następującym przedstawieniu:

 

Zgłoszenie tego znaku zostało odrzucone przez Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO), a decyzja o jego odrzuceniu została następnie podtrzymana przez Izby Odwoławcze oraz Sąd Unii Europejskiej.

Czytaj cały artykuł na IP-Blog.pl


Dr Magdalena Tagowska wyróżniona w rankingu IAM Patent 1000!

Dr Magdalena Tagowska została kolejnym ekspertem z naszej kancelarii rekomendowanym w najnowszym rankingu IAM Patent Czytaj dalej

Artykuł dr Katarzyny Jedynak dla serwisu Chemia i Biznes

Innowacyjne rozwiązania to nie tylko rozwiązania oryginalne i przełamujące schematy myślenia, ale również te, które Czytaj dalej

Zapraszamy na targi Warsaw Pack 2024.

Już jutro rozpoczyna się 9. edycja Targów Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack! Z przyjemnością Czytaj dalej