Aktualności

DesignEuropa Awards 2025 – Święto Doskonałości w Designie

Serdecznie zapraszamy do udziału w prestiżowym konkursie DesignEuropa Awards 2025, który jest wyjątkową okazją do wyróżnienia się w dziedzinie designu i zarządzania zarejestrowanymi wzorami wspólnotowymi (RCD). Konkurs ten celebruje innowacyjność, estetykę oraz wpływ wzorów na rynek, stanowiąc doskonałą platformę do zdobycia międzynarodowego uznania. Gala finałowa, która odbędzie się w Kopenhadze, zgromadzi czołowych projektantów, przedsiębiorców i ekspertów z całej Europy, oferując niepowtarzalną możliwość nawiązania cennych kontaktów i promocji swoich osiągnięć na globalnej scenie.

Kategorie Nagród

W konkursie można zgłaszać prace w czterech kategoriach:

  • Nagroda dla Przemysłu: Dla dużych i średnich przedsiębiorstw zatrudniających ponad 50 pracowników lub z rocznymi przychodami powyżej 10 milionów euro. Firmy muszą być założone przed 1 stycznia 2020 roku.
  • Nagroda dla Przedsiębiorców i Małych Firm: Dla małych firm i start-upów z mniej niż 50 pracownikami i przychodami poniżej 10 milionów euro, założonych po 1 stycznia 2020 roku.
  • Nagroda za Całokształt Twórczości: Dla projektantów, których praca miała znaczący wpływ na dziedzinę designu przez lata.
  • Nagroda za Design Nowej Generacji: Dla młodych, obiecujących projektantów w wieku od 18 do 29 lat, którzy wykazali się wyjątkową kreatywnością i potencjałem.

Kryteria Zgłoszeń

Zgłaszane projekty muszą być ważnymi wzorami RCD, które są dostępne na rynku w dowolnym kraju (nie dotyczy Nagrody za Design Nowej Generacji). Wzory muszą być komercjalizowane przez właściciela lub licencjobiorcę. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie pięć różnych wzorów, pod warunkiem że każdy z nich został zaprojektowany przez innego projektanta.

Termin Zgłoszeń

Zgłoszenia można składać do 28 lutego 2025 roku.

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronie EUIPO.


Uwaga na próby wyłudzenia opłat za zarejestrowane znaki towarowe! Artykuł Niny Jankowskiej w Rzeczpospolitej

O problemie wyłudzeń za zarejestrowane znaki towarowe pisaliśmy już w przeszłości. Informacje na ten temat Czytaj dalej

STRATEGIA PATENTOWA W ŚWIECIE START-UPÓW ? CZY JEST POTRZEBNA I DO CZEGO_
Strategia patentowa w świecie start-upów – czy jest potrzebna i do czego?

90% startupów upada w ciągu pierwszych 3 lat istnienia. Jednym z powodów jest brak wystarczającej Czytaj dalej

Fałszerze podszywają się pod Urząd Patentowy (!) – Komentarz Joanny Piłki w artykule Rzeczpospolitej

W dzisiejszej Rzeczpospolitej (8.11.2019) ukazał się artykuł kontynuujący temat fałszowania dokumentów polskiego Urzędu Patentowego.Okazuje się, Czytaj dalej