Aktualności

Fałszerze podszywają się pod Urząd Patentowy (!) – Komentarz Joanny Piłki w artykule Rzeczpospolitej

W dzisiejszej Rzeczpospolitej (8.11.2019) ukazał się artykuł kontynuujący temat fałszowania dokumentów polskiego Urzędu Patentowego. Okazuje się, że „trwa masowy kolportaż podrobionych decyzji o rzekomym udzieleniu praw ochronnych na znaki towarowe i wynalazki oraz wyłudzanie opłat z tego tytułu”.

W artykule sprawę komentuje Joanna Piłka:

Przestępcy wysyłają pisma masowo, licząc, że kogoś uda się oszukać. Opłata za rejestrację danego towaru w jednej klasie to 400 zł. Zazwyczaj znak towarowy rejestruje się w co najmniej trzech klasach. Jeśli pismo opiewające nawet na 1000 zł trafi do dziesięciu osób, które dadzą się wprowadzić w błąd, robi się z tego niemała suma (…) Fałszerstwa decyzji o udzieleniu praw ochronnych do znaku towarowego oraz wynalazku to nie tylko nasz problem. Mamy z nim do czynienia zarówno w Unii, jak i w Stanach Zjednoczonych. Dotąd nie udało się skutecznie go rozwiązać.

Zapraszamy do przeczytania całego artykułu w internetowym wydaniu Rzeczpospolitej.


Złota rekomendacja dla Patpol w rankingu WTR1000 2022

Niezwykle miło nam poinformować, że w prestiżowym rankingu WTR 1000 edycja 2022 nasza kancelaria otrzymała Czytaj dalej

Postępowanie sprzeciwowe w Polsce: zalety i wady – najnowszy artykuł Aleksandry Kryśki w The Trademark Lawyer

W najnowszym wydaniu anglojęzycznego magazynu The Trademark Lawyer Aleksandra Kryśka wyjaśnia procedurę wnoszenia sprzeciwu wobec Czytaj dalej

Diabeł tkwi w szczegółach, czyli od kiedy liczy się 5-letni okres, kiedy można bez konsekwencji nie używać swojego znaku towarowego?

Klienci często pytają, od kiedy powstaje obowiązek używania znaku, a konkretnie od kiedy brak rzeczywistego Czytaj dalej